Csillagvirág Tagóvoda

Ez a nevelési év is a megszokott módon indult. Gyönyörűen kifestett, megszépült csoportokkal, izgatottan vártuk az új és a régi gyerekeinket. Bizakodva, ugyanakkor a vírushelyzet miatt aggódva, de már megedződve vágtunk bele az új tanévbe.

A kiscsoportosaink ügyesen beszoktak a Nyuszi és a Csiga csoportba.

A másik két csoport is visszatért a régi kerékvágásba.

Nyár búcsúztató, évindító rendezvénnyel kezdtük meg az évet. Az általunk megkedvelt Répa, Retek, Mogyoró együttes biztosította ehhez a fergeteges hangulatot.

A magyar népmese napja, a zenei világnap ismét lehetőséget kínált arra, hogy ellátogassunk más intézményekbe.

Az egészség napunk keretében a szülők megismerkedhettek Csák Ildikó óvodapszichológussal. Gondolatébresztő előadást hallhattak, tartalmas beszélgetés alakult ki. A szülők jó érzéssel tértek haza.

Ezen a napon, a gyerekek ismét együtt mozoghattak, majd közösen elkészített gyümölcssalátát fogyaszthattak. Az egész nap az egészség jegyében zajlott.

A hagyományos családi tornákat sikerült megtartani a csoportoknak. A Süni csoport különleges szervezéssel álmodta meg. Szabadtéri, kirándulós, tornázós, piknikező délutánjával, maradandó élményt nyújtott a gyerekeknek és felnőtteknek egyaránt.

A Télapó rendre megérkezett most is.

Ezt követően ismét zárt keretek közé szorultunk a járványhelyzet miatt.

Szülők nélkül ugyan, de megtartottuk az adventi játszóházat, és a karácsonyi ünnepséget is. Igyekeztünk meghitté, és emlékezetessé tenni.

A farsangi mulatság is jól sikerült, rajtunk nem múlhat, jöhet a tavasz!

A Pillangó csoport 8 alkalommal vett részt korcsolya tanulásban,

őszi-tavaszi úszás oktatásban. Ők igazi sportos csapat.

Óvodánkba látogatott több színjátszó csoport.

A nagycsoportosok előadást nézhettek meg a Bartók Béla Színházban.

Vár még ránk egy tavaszi program sorozat.

Városi mesemondó délelőtt, melyet óvodánk szervez.

Húsvéti játszóház, tojásfa feldíszítésével, az óvoda előtt.

Reméljük, az anyák napját is méltóképpen tudjuk megünnepelni.

Nagy esemény óvodánkban az iskolába készülő nagycsoportosok búcsúztatása.

Már hagyomány a Gyermek-hét egész hetes programja. Nyitánya a nagycsoportosok kirándulása Solt-Révbérpusztára, majd játszóház, táncház, óvó nénik élő színházi előadása követi. Zárásként családi nap várja a szülőket és gyermekeket.

Reméljük, a járványhelyzet ebben az évben nem írja felül terveinket.

Célunk, hogy tartalmasan, színesen teljenek a Csillagvirágos napok!