2400 Dunaújváros, Március 15. tér 12.

Tel.: 25/ 413-510

Tagintézmény-igazgató: Szabó Tünde

Nyitvatartás: 5:00 - 17:00 óra

Csillagszeműekért gyermekalapítványunk segíti az óvodánk működését, tárgyi feltételeinek javítását, a Freinet pedagógia megvalósulását.

Adószámunk: 18495865-1-07

Bemutatkoznak a Napsugarasok

Az óvoda 1981 szeptemberében nyitotta meg először kapuit, 27. sz. Napköziotthonos Óvoda néven. Jelenleg 175 férőhelyes, 7 vegyes életkorú csoportot foglalkoztató intézmény a Béke II. városrész szívében. 1995-ben neveztük el hivatalosan is Napsugár Óvodának, jelképezve ezzel azt az erőt, derűt, szeretetteljes közeledést, amely meghatározója- és alapja nevelőmunkánknak.

2017 nyarán, európai uniós forrásból, kívül- belül megújult az óvodánk épülete. Aki ide betér, az mosolyra derül. Színei, hangulata kellemes, melegséges. Gyönyörű, tágas, világos csoportszobái a gyermeklétszámmal összhangban elegendő teret biztosít a játékhoz, valamint egyéb tevékenységekhez, a gondozási feladatok ellátásához, a pihenéshez. Megfelel az egészséges életmód alakításához szükséges feltételeknek és a higiénés követelményeknek. A csoportszobák bútorzata, valamint játékfelszereltsége folyamatosan újul. Megfelelő eszközöket tudunk biztosítani a különböző korcsoportoknak a fejlődéshez, fejlesztéshez.

Az óvoda nevelőtestületének tagjai szakmailag- és speciálisan is jól képzettek, megfelelő elméleti-, és gyakorlati felkészültségűek.

Szakmai eszközellátottságunk kiemelkedő, tornaszobánk felszereltsége magas színvonalú. Rendelkezünk különböző sportágak speciális, óvodáskorú gyermekek méreteihez igazodó sportszerekkel, eszközökkel is (floorball, tenisz, labdarúgás, kézilabda, kosárlabda, mászó fal, trambulin, műfüves sportpálya, stb.).

A Dunaújvárosi Óvoda Pedagógiai Programja szerint végezzük nevelőmunkánkat, kiegészítve helyi programunkkal, a NAPSUGARAS HÉTKÖZNAPOK – SZÍNES ÜNNEPEKKEL,  melyben kiemelt szerepet kap a rajzolás, mintázás, kézi munka, szoros egységben a verseléssel, meséléssel illetve az ének, zene, énekes játék, gyermektánc tevékenységekkel. Gyermekeink optimális fejlődése, fejlesztése érdekében, óvodapedagógusaink számos módszert, programelemet ötvöznek munkájukban. Mindennapjainkban érvényesülnek az innovatív pedagógiai törekvések, a kompetencia alapú nevelés, drámapedagógiai eszközök, Freinet pedagógia elemei.

A Magyar Madártani Egyesület által is elismert Madárbarát Óvodaként egész éves madárvédelmi munkát folytatunk, a gyerekek és a szülők bevonásával. Kiemelten foglalkozunk a fenntarthatóságra neveléssel, a jeles zöld napokkal (Takarítási világnap, Madárkarácsony, Víz világnapja, Madarak és fák napja, Föld napja).

Rendszeres mozgásprogram heti egy alkalommal nagycsoportosaink számára a birkózás, ahol szakedző foglalkozik a gyerekekkel a szomszédos birkózó csarnokban. Számos városi programon is részt veszünk gyermekeinkkel.

A szülői igények alapján nevelési időn kívüli programjaink, amit a gyerekeknek kínálunk heti rendszerességgel: néptánc, modern tánc, kézi labda (labda-banda), okosító torna, Grassroots ovifoci, angol nyelvoktatás.

A nevelési- és képességfejlesztési feladatok megvalósítását szolgáló tevékenységrendszer az évkör ünnepei, hagyományai által meghatározottak. Arra törekszünk, hogy az ünnepek másságát, lényegét, érzelmi töltését megéreztessük illetve a tervszerű-, sokoldalú tevékenységben a gyermekek önálló elképzelései is megvalósulhassanak. Néphagyományainkhoz kapcsolódó ünnepeink: szüreti mulatság, advent, mikulás, karácsony, farsang, húsvét, pünkösd. Egyéb ünnepeink, rendezvényeink: anyák napja, nemzeti ünnepünk: március 15., tavaszköszöntő hangverseny, költészet napja, „Bújj-bújj zöld ág”- városi rajzverseny, gyermeknap, apák napja, születésnapok, játszóház, évzáró- nagyok hete.

Tehetségprogram is működik óvodánkban, mely heti rendszerességgel kínál az érdeklődő, kiemelkedő képességű 6-7 éves gyermekek számára tevékenységet. A „Kreatívan alkotni” csoport az alkotóképesség-, a kreativitás-, a személyiségfejlődésre biztosít lehetőséget.

Legfontosabb számunkra, hogy a Napsugaras Gyermekek jól érezzék magukat az óvodában, vidámságban teljenek napsugaras hétköznapjaik, minél tovább megőrizzék a gondtalan-, boldog gyermekkort.

A következő csoportokba várjuk szeretettel a gyermekeket, melyek mind vegyes életkorú (3- 7 éves) csoportok: Micimackó-, Kékvirág-, Katica-, Pillangó-, Maci-, Zöld autó- és Pöttyös labda csoport.