Bemutatkozik a Dunaújvárosi Óvoda Római Városrészi Tagóvodája

Dunaújvárosi Óvoda Római Városrészi Tagóvodája

Óvodánk 1973-ban 175 férőhellyel kezdte meg működését. Az épület a Római Városrész szívében, a Petőfi Általános Iskola mögött átmenő forgalomtól elzárt területen helyezkedik el.

2009-ig minden csoportszoba és a tornaszoba új nyílászárókat kapott, illetve az egész épület akadálymentesítése is megtörtént. A Dunaújvárosi Óvoda székhelyeként a vezetői és gazdasági irodák itt találhatók.

Tárgyi feltételeink: A csoportszobákat a gyerekek méretének megfelelő bútorokkal, mozgásigényüket figyelembe véve rendeztük be. Tornaszobánk 70m2-es, rendkívül jól felszerelt mozgásfejlesztő eszközökkel (pályázat útján), az óvodai ünnepek, programok helyszíne. Mivel nagy hangsúlyt fektetünk a zenei nevelésre, kiemelkedően nagy hangszerkészlettel rendelkezünk: ORFF, magyar népi hangszerek, valamint külföldi egzotikus ritmushangszerek. Óvodánkhoz két parkosított nagy udvar tartozik, melyek sokféle mozgáslehetőséget biztosítanak gyermekeink számára.

Pedagógusaink magas szakmai képzettséggel (pl.: fejlesztő pedagógus, drámapedagógus, tehetséggondozás pedagógiája, játszóházi foglalkozásvezető, népi játék- és kismesterség szakoktató, közoktatás-vezető, középfokú angol nyelvismeret, speciális ének-zene, mentálhigiénikus, egészségfejlesztő mentálhigiénikus, tanügyigazgatási szakértő, mesterpedagógus szaktanácsadó stb.), osztott („tiszta”), csoportokban végzik munkájukat. Folyamatos szakmai önfejlesztés jellemzi nevelőtestületünket, melyben nagy szerepe van a Kézműves- és a Szakmai fejlődés támogatása munkaközösségeinknek.

Jelenleg 2 kiscsoport, 2 középső csoport és 3 nagycsoport működik a 175 férőhelyen.

Felfogásunk humanisztikus – motivációs beállítottságú. Az eredményes nevelőmunka feltételének a gyermekek megismerését tartjuk.

Célunk: Olyan serkentő, bizalomra épülő légkör megteremtése, mely az óvodás korú gyermekek sokoldalú, tapasztalatokra épülő, szabad fejlődését biztosítja. Fejlesztő-nevelő munkánkban reális eredményekre törekszünk. Hisszük - és a tapasztalataink is ezt bizonyítják-, hogy a tartalmas elfoglaltságok olyan szintre juttatják gyermekeinket, hogy beilleszkedésük zökkenőmentesen történik az iskolai életbe.

Nagy gondot fordítunk a gyermek és környezete kapcsolatára, a mozgásfejlesztésre, a kommunikációra, a zenei nevelésre, valamint az egészségtudatos magatartás megalapozására. Egyénileg foglalkozunk a részképesség lemaradással küzdő gyermekekkel, és helyben részesülnek logopédiai, valamint dyslexia prevenciós fejlesztésben is az arra rászorulók.

A referencia intézmények országos hálózatának kialakítása és felkészítése programba két „jó gyakorlattal bekapcsolódtunk, és előminősített referencia intézményi címet kaptunk.

Mit kínálunk felnőtteknek: Kézműves Munkaközösség, amely havonta ad lehetőséget a népi kismesterségek megismerésére.

Mit kínálunk gyermekeknek:

• 1994. óta működik az „Egészséged Testben, Lélekben” című személyiségfejlesztő drog – alkohol megelőző programunk.
  • Intenzív tanfolyamon úszóedzők foglalkoznak gyermekeinkkel nevelési időn belül, a testnevelés foglalkozások keretében
  • Heti egy alkalommal modern táncoktatás és néptánc oktatás folyik nevelési időn kívül
  • Évente a Szülői Szervezettel jótékonysági karácsonyi programot szervezünk

Miért szeretnek ide járni a gyerekek?  Azért, mert: Óvodánk hagyományait, szokásait és ünnepeit úgy tekintjük, mint közös élmény- és örömforrást, melyek erős és mély érzelmi bázist nyújtanak gyermekeinknek. Minden ünnepünk nyitott a szülők számára, mert fontos, hogy megismerjék munkánkat. Sokat kirándulunk, játszunk, mesélünk, énekelünk, mozgunk, rajzolunk, festünk, barkácsolunk, vagyis tapasztalatokat gyűjtenek gyermekeink. Rendezvényeinken hagyomány az óvónők élőszínháza, nagycsoportosaink ORFF zenekarának szereplése.

„KŐRIS-OVI” Alapítvány