Ez az év mindenki számára szokatlanul alakult, nyugodtan mondhatjuk, sokáig emlegetjük majd.

Szeptemberben a programjaink összeállításakor senki sem gondolta, hogy a második félévben milyen problémával kell majd szembe néznünk. Szeptemberben mind a négy csoportunkban megkezdődött a „munka”. A Pillangó csoport beszoktatta a 24 kiscsoportost, és a Süni csoportba is érkezett 8 kis pici. Természetesen minden régi kisóvodásnak is vissza kellett rázódnia az óvodai életbe. A nagycsoportosok úszás oktatással kezdték az őszt, az élményfürdőbe jártak két hétig. A szokásokhoz híven az Autómentes világnap alkalmából rendezett városi rendezvényen is ott voltunk a nagyokkal.

Az október a Zenei világnappal indult. Mindig örömmel teszünk eleget a Móricz Zsigmond Általános Iskola meghívásának. A Pajtás utcai óvodában szintén minden évben játékosan ünnepeljük ezt a jeles napot. Ezt a hónapot az Egészség napunkkal zártuk. Délelőtt gyümölcssalátát készítettünk a gyerekekkel, majd közös udvari mozgás következett. Délután pedig egy érdekes témával vártuk a szülőket. A gyerekkori függőségek címmel hallhattuk egy kis vitaindító előadást, melyet egy jó hangulatú beszélgetés követett.

Novemberben családi tornát tartott mind a négy csoport. Ez is hagyományos programjaink közé tartozik. Közös tornával, játékos mozgással töltünk el egy délutánt a szülőkkel közösen. Itt a jókedv mindig garantált!

Decemberben a Télapó várás az első nagy esemény. Zenés- táncos történetbe érkezett meg a Télapó, a gyerekek nagy örömére. A téli ünnepkörhöz kapcsolódtunk egy adventi játszóházzal, melyet a szülőkkel közösen töltöttünk el. Szintén közös program volt a karácsonyi tea délután is. Mindkét programunk, ill. a karácsonyi ünnepélyünk is nagyon jól sikerült. Kellemes, beszélgetős, jó hangulatban telt el, kizökkenve egy kicsit a hétköznapokból.

Az új év első jelentős eseménye a farsang volt. Minden csoport kitett magáért: gyönyörű dekorációkkal, ötletes jelmezekkel.

A felsorolt események mellett havonta láthattunk valamilyen színházi előadást, és persze a mindennapjainkat is változatosság, derű, odafigyelés és melegség jellemezte.

Sajnos a tavasz egy ismeretlen vírussal köszöntött be, bizonytalansággal és félelemmel. A kényszerű szünet alatt is fontosnak tartottuk a családjainkkal az online kapcsolat tartást. Beszélgetésekkel, tematikus tartalmakkal igyekeztünk jelen lenni, és segítséget nyújtani.

Május végétől újra találkozhattunk személyesen is. Természetesen megfontoltan, minden szabályt betartva! Bepótolhattuk a személyes együttléteket, és az elmaradt évzárókat is. Helyre állni látszott a rend!