Fogászat

Szeptember 29.-én gyermekeink kötelező fogászati szűrővizsgálaton vettek részt. A vizsgálat mellett, Dr. Vajda Gabriella doktornő megmutatta nekik a helyes fogmosás fontos lépéseit.

Márton nap:

Hagyományainknak megfelelően az idei évben is megrendezésre került a Márton napi felvonulás. A délutánt a Maci csoport nyitotta meg egy kedves műsorral, majd kezdődhetett a felvonulás. A gyerekek saját kezűleg készített lampionjaikkal, énekszó mellett vonultak, míg az óvoda főbejáratához értek. Ott ízletes libazsíros kenyérrel vendégelte meg óvodánk a résztvevő szülőket és gyerekeket.

Adventi játszóház:

November 26.-án tartottuk karácsonyváró adventi játszóházunkat. A kellemes novemberi délutánunk a kulcsi zeneiskola hangszeres bemutatójával kezdődött. A hangulat megalapozása után, kezdődhetett a közös barkácsolás a szülőkkel. A gyerekeknek számos lehetősége nyílt kreativitásuk kifejezésére.

Mikulás:

December 2.-án megérkezett óvodánkba a várva várt Mikulás. Ez alkalomból, kedves kis bábműsort láthattak a gyerekek, majd szépen feldíszített csoportjaikban, dalokkal, versekkel köszöntötték az öreg nagyszakállút.

Adventi szereplés:

A városháza téren rendezett „Adventi Forgatag” rendezvénysorozaton felléptek óvodánk 6-7 éves lányai. Népi játékokból, néptáncból kaphattak egy kis ízelítőt a jelenlévők. A műsort karácsonyi köszöntő zárta.

Karácsony:

December 16.-án tartottuk óvodánkban a karácsonyi ünnepélyünket. A Dózsa Iskola 3. osztályos tanulóinak betlehemes műsora nagy sikert aratott. Ezután a csoportok gyermekei a tanult versekkel, énekekkel köszöntötték szüleiket az ünnepen, majd együtt kibontották a sok ajándékot, melyet a szépen feldíszített karácsonyfák alatt találtak. A délelőtt örömben meghittségben, és sok-sok közös játékkal telt.