A kormány döntése értelmében április 30-ától az önkormányzatoknak kötelező ügyeletet kell biztosítaniuk az ellenőrzésük alá tartozó óvodákban és bölcsődékben. Dunaújváros Megyei Jogú Város Önkormányzata ezt az elmúlt időszakban is folyamatosan megtette. Az intézmények a következő tudnivalókra hívják fel a szülők figyelmét az ügyelettel kapcsolatban:

Az ügyelet feltétele:

• a szülők által aláírt nyilatkozat, amelyben büntetőjogi felelősségük tudatában kijelentik, hogy a gyermek nem járt külföldön és nem beteg
  • a gyermekkel egy háztartásban élő gondviselő(k) munkáltatói igazolása
  • ezeket az igazolásokat legkésőbb a gyermek intézménybe adásakor le kell adni. Bármelyik hiányában a gyermeket nem fogadják!
  • A gyermek aznap vihető először az intézménybe, ha előző nap 6 és 11 óra között ezt jelezték a gyermek intézményének vezetőjénél.
  • A kormányrendelet alapján az intézményekben maximum 5 fős csoportokban lehet elhelyezni a gyermekeket, ezért nem garantált az, hogy a gyermeket abba az intézménybe fogadják be, ahová eredetileg jár.

Továbbra is él a járványügyi szabályok betartása mellett (maszk, kesztyű használta) hogy épületben kizárólag az óvoda dolgozói és a bevett gyermekek tartózkodhatnak, szülő nem léphet be az óvoda területére.

A nyilatkozat amelyen a szülő nyilatkozik, hogy gyermeke nem beteg és nem jártak külföldön az elérhető a itt, és a tagóvodáknál is elérhetővé tesszük nyomtatott formában.