Szeptember

• Nagy örömmel fogadtuk az új Kincskereső óvodásokat és természetesen szeretettel vártuk vissza a már óvodás gyermekeinket

• Részt vettünk az Autómentes Világnapon a nagycsoportosainkkal.

• Szeptember végén a gyermekek örömére ellátogattunk a Sportágválasztó rendezvényre az uszodába.

• Nevelési Programunk egyik pillére a mese, ezért idén is mesével ünnepeltük a Népmese Napját.
  • A szülők aktivitásának köszönhetően nagy mennyiségű papírt gyűjtöttünk. A befolyt összegből minden csoport egyenlő arányban részesült.

Október

• A Zenei Világnapot több helyszínen / Móricz Iskola, Római Városrészi Óvoda, Kincskereső Óvoda/ ünnepeltük.

• Munkaközösségünk szervezésében nagycsoportosaink Talentum tornán vettek részt.

• Az Állatok Világnapjára szervezett kirándulásunk a Baracsi úti arborétumba a kedvezőtlen időjárás miatt elmaradt, így a csoportokban ünnepeltünk, majd állatokról szóló dalokat hallgattunk Horváth János előadásában.

• A Kincskereső Esték keretében színházlátogatást szerveztünk a családoknak. Két szombat délelőtti előadást megtöltöttek az óvodánkba járó gyermekek és szüleik. Az előadásokat követően a színészek / Tőkés Nikoletta, Gasparik Gábor/, óvónők, szülők óvodánkban beszélgettek az előadás élményeiről.

• Hagyományainkhoz híven az óvodánkban dolgozók lelki egészségét a Gaja-patak völgyében tett kirándulással ápoltuk a Lelki Egészség Világnapja alkalmából.

• Nevelési programunk szellemében kihasználjuk a környező mozgásfejlesztő intézmények lehetőségeit. Tornaterem hiányában csoportjaink októbertől-áprilisig felváltva vesznek részt a tornacsarnok és jégcsarnok foglalkozásain.

November

• Óvodánkban hagyomány, hogy Márton napján / november 11.-én / Kincskeresővé avatjuk új gyermekeket, akik erre az alkalomra megtanulják az óvoda indulóját, és három próbát kiállva magukra ölthetik az óvoda logójával ellátott pólót. Ezen a fontos eseményen az avatandó gyermekek szülei is részt vesznek.

• Már második éve kapcsolódtunk az országos Gondolkodj Egészségesen Program játékos egészségfejlesztő napjához, a szülők aktív részvételével.

• Részt vettünk a Bozsik-kupán.

• A Répa-Retek társulat zenés műsorával hangolodtunk az adventi időszakra.

December

December

• „Tücsök zene”: Ellátogattak hozzánk a Móricz Zsigmond Általános Iskola diákjai, zenéltek énekeltek nekünk.

• Adventzáró ünnepséget tartottunk a szülőkkel. Együtt barkácsolt, készült az ünnepre a Kincskereső Tagóvoda apraja-nagyja, majd az óvoda előtti feldíszített fenyőfánál közös gyertyagyújtással, énekléssel zártuk a napot.

Január

• A Kincskereső Esték keretében Kovács Ágnes logopédus előadást tartott az érdeklődő szülőknek az iskolaérettségről.

• Ismét megtöltöttük a színháztermet a szülőkkel és a gyermekekkel.  Január 14.-én a HEPP! című előadást néztük meg együtt, majd utána betekinthettünk a kulisszák mögé.

• Csoportjaink továbbra is járnak korcsolyázni, tornázni.

• Részt vettünk a Vasvári Pál Általános Iskola által szervezett „Kenguru-kupán”.

Február

• Hagyományainkhoz híven február 2.-án „Medve napot” tartottunk!

• Az Eleven Társulattal farsangoltunk! Nagyon jól szórakoztunk!

• Február 16.-án  a Vasvári Pál általános Iskola tanítói  Kincskereső Esték keretében beszélgettek a szülőkkel az iskoláról, az iskolába lépés nehézségeiről, az elvárásokról.

• 2016. február 21.én óvodánkban idén is elindítjuk az OVI-ZSARU elnevezésű programot, az iskolába menő nagycsoportosaink számára. A programot a Fejér Megyei Rendőr-főkapitányság Bűnmegelőzési Osztálya dolgozta ki az óvodás gyermekek számára.

Az OVI-ZSARU program játékos, figyelemfelkeltő, érdekes, kommunikációra törekvő, megelőzést szolgáló, 8 foglalkozásból álló program sorozat. A program célja az óvodáskorú gyermekek biztonságérzetének a fokozása, áldozattá válás elkerülése.

Az első alkalommal egy rendőrnő tart játékos beszélgetést a rendőrök munkájáról. A többi alkalmat két óvónő tartja két báb, Rosszcsont Ricsi és rendőr Robi segítségével.

Játékkal, mesével tanulják meg a gyerekek, hogyan kell viselkedni ha; egyedül vannak a játszótéren vagy otthon, hogy szóba állhatnak-e idegenekkel, illetve elfogadhatnak-e bármit olyan embertől, akit nem ismernek. Fontos, hogy felismerjék otthonukban a veszélyes anyagokat, megismerjék a telefonálás, és a helyes közlekedés szabályait, és bátran merjenek segítséget kérni baj esetén. A program keretében ellátogatunk a tűzoltóságra, majd az ünnepélyes záró foglalkozáson a rendőrség segítségével, színes programmal, ajándékokkal lepjük meg a gyerekeket!

Minden foglalkozás végén kapnak egy színezőt a témával kapcsolatban, ami otthon a szülőkkel együtt kiszínezve segíti a foglalkozás anyagának elmélyítését, élményei megosztását. Jó alkalom a beszélgetésre!

Március

• 2016. március 9.-én kirándulni megy a Kincskereső Tagóvoda apraja és nagyja a Szalkszentmártoni Petőfi-házba. Itt élménypedagógiai módszerekkel ismerkedünk a múzeummal, Petőfi Sándor életével, megemlékezünk március 15.-éről.

• 2016. március 27-30.-ig szeretettel várjuk az érdeklődő szülőket és leendő óvodásokat.

Alkalmaz