A rendkívüli helyzetre való tekintettel az alábbi információkat szeretném Önökkel megosztani:

Az emberi erőforrások minisztere

17/2021. (III.5.) EMMI határozata

a köznevelési intézmények működését érintő egyes veszélyhelyzeti intézkedésekről

Prof. Dr. Kásler Miklós miniszterelnök az alábbi közleményt adta ki,

amelyet kötelezően be kell tartanunk:

„A katasztrófavédelemről és a hozzá kapcsolódó egyes törvények módosításáról szóló 2011. évi CXXVIII. törvény 51. § (4) bekezdés a) pontjában meghatározott hatáskörömben eljárva – figyelemmel a veszélyhelyzet kihirdetéséről és a veszélyhelyzeti intézkedések hatálybalépéséről szóló 27/2021. (I.29.) Korm. rendeletre – a következő határozatot hozom:

• Az óvodákban 2021. március 8-ától rendkívüli szünetet rendelek el. A rendkívüli szünet utáni első munkanap 2021. április 7.
  • Gyermekfelügyelet az intézményekben nem kerül megszervezésre.”

Jelen pillanatban a helyzet úgy áll, hogy 2021. március 8-ától (hétfő) minden óvodánk bezár, nem fogadhat gyermeket. Ha oldódik a helyzet és áttérhetünk ügyeleti rendszerre azonnal értesítjük Önöket ezen a csatornán.

Az óvodai befizetés időpontját ennek ellenére nem módosítjuk, továbbra is 2021. március 10., 11., 16., 17., 18-án kell a Dunaújvárosi Óvoda központjában (2400 Dunaújváros, Lilla köz 1.) a díjat rendezni.

Márciusra csak 1-5-e közötti időszakot fogjuk befizettetni. Ez csak azokra a szülőkre vonatkozik, akik a befizetést személyesen szokták rendezni.

Akik csoportos beszedési megbízással rendezik az óvodai díjat, nekik a program már elindította a befizetést, de áprilisban jóvá fogjuk írni azokat a napokat, amiket nem vettek igénybe.

Azok a kisgyermekek, akik ingyenes étkezésben részesülnek az óvodai rendkívüli szünet alatt is igényelhetik az étkezést.

Az igény lejelentését és lemondását 25/418-633-as telefonszámon tehetik meg.

Az ebédet éthordóban a Dózsa Általános Iskolából, vagy a Petőfi Sándor Általános Iskolából vihetik el.

Az igény bejelentés reggel 7:00 – 10:00 óráig meg kell, hogy történjen. Ha jeleznek 2021. március 8-án a megadott telefonszámon, akkor 2021. március 9-étől a választott iskolából tudják elvinni az ebédet.

Kérjük, jelezzék azt is, hogy melyik iskolából szeretnék elvinni az ebédet, mert abban az iskolában áll rendelkezésre az étel.

Dunaújváros, 2021. március 5.

Az elkövetkezendő nehéz időszakra kitartást kívánok, és vigyázzanak magukra és egymásra!

Gyenes Józsefné

Intézményigazgató