A Dunaújvárosi Óvoda Csillagvirág Egységének Klubhelyiségében (Dunaújváros, Gorkij u. 3/b) 2011. szeptember 30-án 9 órakor az intézményből 20 fő óvodapedagógus, a régióból 4 fő pedagógus részvételével indul a gyakorlatközpontú tanfolyam.

A Vitamintorna a testmozgás, egészségmegőrzés, egészségügyi felvilágosítás és a testkultúra azon területe, amely a gyerekek testi, lelki fejlődését elősegíti, és megtanítja őket az egészséges, gerincbarát életvitel folytatására és ezen értékek megőrzésére. A most induló képzés a Vitamintorna tanfolyam második része, mely nagyobb hangsúlyt fektet a prevenciós és gyógyító mesék alkalmazására, új zenés- tornás blokkok valamint a kéztorna, fantáziajátékok megismertetésére. Az egészségmegőrzés, egészségnevelés fontosságát hangsúlyozza a mese-báb-zene együttes alkalmazásával.