Műszakok beosztása, vezetőség benntartózkodásának rendje
Dunaújvárosi Óvoda - Hasznos információk
2014. október 17. péntek, 12:42

A Dunaújvárosi Óvoda Szervezeti és Működési Szabályzata tartalmazza
az intézményben dolgozók munkarendjét, vezetőség benntartózkodásának rendjét

Az intézmény munkarendje
Az intézmény vezetői munkarendjének szabályozása

A nyári időszakban az intézményvezető vagy helyettesei /humán,/szakmai/gazdasági, közül az intézményben tartózkodik egyikük.

Hétfőtől-csütörtökig: 8.00-15.00 óra között.

Egyebekben  munkájukat az óvoda szükségleteinek és aktuális feladatainak megfelelő időben és időtartamban látják el.

Az intézmény igazgatója humánigazgatója, szakmai igazgatója, vagy tagintézmény-vezetője közül egyiküknek az intézményben kell tartózkodnia az óvodai csoportok nyitvatartási ideje alatt, vagy a gyermekek számára szervezett óvodai szintű rendezvény esetén.

Az intézményigazgató vagy humán/szakmai igazgatók közül az intézményben tartózkodik legalább egyikük hétfőtől csütörtökig 7.30 és 16.00 óra között, pénteken 7.30 és 13.30 óra között. Egyebekben munkájukat az óvoda szükségleteinek és aktuális feladataiknak megfelelő időben és időtartamban látják el.

Az óvoda tagintézményeiben a csoportok nyitvatartási ideje alatt a tagintézmény-vezető, vagy megbízott intézkedési joggal rendelkező kollega tartózkodik a tagintézményben.

Tagóvoda neve

Tagóvoda-vezető

hiányzása esetén a feladatait ellátó személy

Aprók Háza Tagóvoda

Ambrusné Király Márta

Eszterlánc Tagóvoda

Chrenóczy-Nagy Attiláné Udud Tiborné

A pedagógusok munkaidejének hossza, beosztása

Az intézmény pedagógusai heti 40 órás munkaidőkeretben végzik munkájukat, heti váltásban. A heti munkaidőkeret első napja mindenkor a hét első munkanapja, utolsó napja a hét utolsó munkanapja.

A pedagógusok napi munkaidejüket – a munkarend, a munkaterv és az intézmény havi programjainak szem előtt tartásával határozzák meg. A munkáltató a munkaidőre vonatkozó előírásait a munkarend, a munkaterv, a havi programok kifüggesztése, illetve a helyben szokásos módon kifüggesztett hirdetés útján határozza meg.