2015. szeptembertől 2016. januárig

Szeretettel köszöntünk minden kedves érdeklődőt, aki a honlapunkra látogatott.

A Csillagvirág Tagóvoda már az első félévben is számos programmal, érdekes élményekkel színesítette az ide járó gyerekek mindennapjait. Szemezgessünk hát, a teljesség igénye nélkül!

v  A nagycsoportosaink mindig aktívan vesznek részt a városi rendezvényeken. Így például a szeptemberi programok sorát a Nagy Sportágválasztón való részvétellel kezdtük, majd az Autómentes Világnap eseményein való részvétellel folytattuk. Mindkét esemény mozgalmasságával, érdekességeivel remek élményt nyújtott.

v  Minden évben, októberben, a Zenei Világnapon, a Móricz iskola diákjai meghívják a város nagycsoportosait és elkápráztatnak bennünket fantasztikus műsorukkal. Most sem volt ez másképp!

v  Persze mindeközben a mi új kiscsoportosaink (23-an), a „PILLANGÓSOK " viszonylag zökkenőmentesen „beszoktak” az oviba. J

v  Óvodánk nagy őszi eseménye volt Eszményi Viktória és Heilig Gábor zenés délelőttje. Gyerekek, felnőttek önfeledt szórakozással tölthették az időt az előadók fantasztikus személyiségének köszönhetően. a fényképek (Galériában!) önmagukért beszélnek!

v  Óvodánk hagyománya, hogy minden ősszel Egészségnapot szervezünk. Délelőtt játékos mozgások, közös ovi- kör futás, vitaminsaláta készítés volt, délutánra pedig Mészárosné Libor Ágnest, óvodapszichológust, akivel mindig előre egyeztetünk, egy szülők által felvetett témát. A mostani téma: A játék fontossága és fejlesztő szerepe az óvodás korú gyermekek életében

v  A családi torna, megint csak évtizedekre visszamenő hagyománya óvodánknak. Minden csoport külön rendezi meg az ovi tornatermében. A célunk, egy jó hangulatú délután mozgással, sok- sok játékkal a családokkal együtt.

v  Számos színházi élmény is várt az ősszel a csillagvirágosokra.

v  A téli időszak leginkább várt ünnepe a Télapó érkezése. Hozzánk minden évben, mintha egy mesébe pottyanna a „Nagyszakállú”, így érkezik. A mese szereplői között persze ügyes óvó nénik is igyekeznek elvarázsolni a gyerekeket.

Adventi játszóházra is vártuk a szülőket illetve a karácsonyi teadélután is közös program nálunk. Karácsony délelőtt a csoportban, ünnepélyes keretek között karácsonyozunk és a délutánt a szülőkkel együtt töltjük. Mézeskalácsot eszünk (persze ezt a gyerekekkel sütjük!), teázunk és az új és a régi játékokkal játszunk.

v  Az ünnepek utáni első nagy eseményünk a Kenguru Kupán való részvétel volt. Ezt a sportvetélkedőt a Vasvári iskola rendezi évek óta a nagycsoportos ovisoknak. Nagy volt az izgalom, ugyanis a „vándor” kupát mi vittük vissza, és nagyon szerettük volna visszahozni. Sikerült! A Süniseink nyertek!

v  Igazán színes volt az első félévünk és a második is igazán ígéretes lesz! Rögtön a farsanggal (február 12!) folytatjuk! – már alig várjuk!

A legtöbb eseményről képeket találhatnak a Galériában!